BAŞKAN SAYGI “ KONYA’MIZA TÜM DÜNYA BİR KEZ DAHA HAYRANLIKLA BAKACAK”

İSLAMİ DAYANIŞMA OYUNLARIBaşkan Saygı “5.İslami Dayanışma Oyunlarına Hz. Mevlana’nın, hoşgörünün ve Selçuklunun başkenti kadim şehir Konya’mızın ev sahipliği yapmasından dolayı gururluyuz. Her geçen gün adından daha fazla söz ettirmeye devam eden Konya’mızın 2023 Spor Başkenti seçilmesi İslami Dayanışma Oyunlarına ev sahipliği yapması şüphesiz Konya Modeli Belediyeciliğin Ülkemizde ve tüm dünyada yarattığı olumlu etkidir.”

İslam İş birliği Teşkilatına üye ülkeler arasında düzenlenen çok sporlu organizasyon olan İslami Dayanışma Oyunları’na bu yıl Konya ev sahipliği yapacak. Resmi açılışı bugün 20:00’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecektir. Bozkır Belediye Başkanımız Sadettin Saygı Konya’nın tarihi yapısı, doğal güzellikleri ve ekonomik anlamda Türkiye’de önemli bir yer tuttuğunu belirtirken sözlerinde şu ifadelere yer verdi “ Dünya Belediyeler Birliği Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay başkanımızın öncülüğünde Konya Modeli Belediyeciliği tüm dünya hayranlıkla bakmaktadır. Her geçen gün adından daha fazla söz ettirmeye devam eden Konya’mızın 2023 Spor Başkenti seçilmesi İslami Dayanışma Oyunlarına ev sahipliği yapması şüphesiz Konya Modeli Belediyeciliğin Ülkemizde ve tüm dünyada yarattığı olumlu etkidir. 56 ülke,36 branş ve 4 binden fazla sporcunun yarışacağı İslami Dayanışma Oyunlarında tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Yarışmalara ev sahipliği yapacak olan Konya’mızın etkinlik sürecince adından bir kez daha büyük övgülerle bahsedileceğinden hiç şüphemiz yoktur, Konya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Yazdır e-Posta

BAŞKAN SAYGI “ÇALMADIK KAPI BIRAKMIYORUZ”

mahalleziyaretiBaşkan Saygı “7/24 sahada mahalle ziyaretlerimizi gerçekleştirerek çalmadık kapı, girmedik ev bırakmıyoruz. Mahallelerimizin sorunlarını yerinde inceleyip çözüme kavuşturuyoruz”

 

Bozkır ulaşımdan sağlığa, eğitimden istihdama, alt yapıdan sosyal donatılara günden güne gelişmektedir. Bozkır Belediyesi 3 merkez olmak üzere toplamda 52 mahallede çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı sahada devam eden çalışmaları yerinde inceleyip, vatandaşların taleplerini birebir diyalog kurarak çözüme kavuşturuyor. Vatandaş ile bire bir kurulan diyalogun götürülen hizmet kadar önemli olduğuna değinen Başkan Saygı “İlçemiz geniş coğrafyaya sahip. Makam koltuğundan yöneterek hizmet etmek yerine mahallelerimizde yaptığımız çalışmaları yerinde inceleyerek hizmet etmeye gayret ediyoruz. Hemşerilerimizin talep ve isteklerini dinleyip onların hoş sohbetlerine katılıyoruz. Bozkır’ı hemşerilerimizle birlikte yönetiyoruz” dedi.

Yazdır e-Posta

Diğer Makaleler...