Tüm Haberler

Bozkır'a İstihdam Müjdesi

tekstil

Bozkır’da istihdam sağlamaya yönelik proje çalışmaları devam ederken, istihdam sorununu önemli ölçüde karşılamaya ve üretime dayalı bir ilçe oluşturmaya yönelik yatırımlar için Bozkırlı hemşehrilerimiz de kollarını sıvadı.

           İstanbul ziyaretlerinde Bozkırlılar tarafından yapılacak istihdam sağlamaya yönelik yatırımları Belediye olarak destekleyeceklerini, bu yatırımlar için gövdelerini taşın altına koyacaklarını sık sık belirten Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı’nın çağrısına cevap gecikmedi.  Cesurlar Makine Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ. sahibi Harun Cesur, Bozkır’da gerçekleştirmek istediği üretime dayalı yatırımlar için Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı’yı makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

           Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı’yı makamında ziyaret ederek tekstil sektörü üzerine yatırım yapmayı planladığını belirten Harun Cesur, bu yatırımın hayata geçmesiyle birlikte Bozkır’da önemli ölçüde istihdam sağlayacaklarını vurguladı. Bozkır’a yatırım yaparak Bozkır’a ve Bozkırlılara olan vefa borcunu ödemenin kendisi için büyük bir sevinç kaynağı olduğunu belirten Harun Cesur, “yapacağımız yatırımla hem memleketimize ve Bozkırlı hemşehrilerimize istihdam hem de üretim anlamında ilçemize katma değer sağlamak istiyoruz. Belediye Başkanımız Sadettin Saygı’nın bu konuda bizlere destekleri çok büyük. Şu anda planlama aşamasındayız ve inşallah bu hedefimizi gerçekleştirmek için canla başla çalışacağız” dedi.

           İlçeye yapılacak her yatırımı bugün olduğu gibi yarın da desteklemeye devam edeceklerini vurgulayan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Cesurlar Makine Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi sahibi Harun Cesur’un Bozkır’a tekstil üzerine yapmayı planladıkları yatırım için memnuniyet duyduğunu ifade etti. Üretime ve istihdama dayalı bu yatırımın ilçeye kazandırılması için belediye olarak, ilçe sakinleri olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını da söyleyen Başkan Saygı, “ilçemizin en önemli sorunlarının başında istihdam sahasının az olması ve üretime dayalı ekonominin gelişmemiş olması gelmektedir. Bu eksikliğimize nazaran tekstil sektörü üzerine yapılması planlanan yatırımın bu sorunları gidermede başlangıç olacağını düşünüyorum. Bu bağlamda hemşehrimiz Harun Cesur’a teşekkür ediyorum. Bizler de yine girişimlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Seçim beyannamemizde vermiş olduğumuz istihdam oluşturacak vaatlerimizi de yakın dönemde bir bir gerçekleştireceğiz. Özellikle süt işleme tesisi, bal ve tahin dolum merkezi ve çanta kemer atölyeleri ilçemize hem istihdam hem de sektör çeşitliliğini sağlayacaktır” diye konuştu.

           İstişare toplantısına Ak Parti Bozkır İlçe Başkanı Ecz. Kadir Güven, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Koyuncu, Meclis Üyeleri Hasan Özcan ve Hüseyin Erdem de katıldı.

Yazdır e-Posta