Tüm Haberler

Bozkır Yollarına Büyükşehir Standardı

asfaltKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında ilçelerdeki yolların kalitesini artırmak için hem ilçe merkezlerinde hem de mahalle yollarında hummalı bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

İlçe belediyeleriyle koordineli şekilde çalıştıklarını kaydeden Başkan Altay, “İlçe merkezlerimize prestij caddeler kazandırdık. Tüm ilçelerimize parke taşı desteğimiz devam ediyor. Ayrıca ilçelerimizde mahalle yollarının standardını yükselterek vatandaşlarımızın daha konforlu ve güvenli seyahat etmelerini sağlıyoruz. Bu kapsamda Bozkır ilçe merkezinde Büyükşehir ekiplerimiz İsmet İnönü Caddesi’nin bulunduğu 3 kilometrelik yola 6 bin 500 ton sıcak asfalt serimi gerçekleştiriyor. Dün başlayan çalışmaları 10 gün içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. İlçe halkımıza hayırlı olsun.“ dedi.

Yapılan çalışmayı yerinde inceleyen Bozkır Belediye Başkanımız Sadettin Saygı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Fen İşleri 4.Bölge Şefliğine teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi.''İlçemizde doğalgaz ve koski çalışmalarından dolayı bozulan belediye yolu sıcak asfalt çalışmalarımız devam ediyor.Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a şükranlarımı sunuyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda Bozkır ilçe merkezimizin tüm yollarını sıcak asfalta kavuşturacağız.İlçemize kazandırılan bu hizmet için Başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay olmak üzere Fen İşleri Daire Başkanlığı ve 4.Bölge Şefliğine teşekkür ediyor ilçemize hayırlı olmasını diliyorum ''dedi.120488387 3370677632999311 9082719080926988605 o

Yazdır e-Posta