The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Hamzalar'dan Mehmetçiğe Anlamlı Destek

üzümhamzalar 3

Hamzalar Mahallemizden Mehmetçiklerimize Anlamlı Destek

İlçemize bağlı Hamzalar Mahallemizde, mahallede yetiştirilen 1100 kilo ekşi kara üzümleri imece usulüyle mahalleliler tarafından kurutuldu ve Barış Pınarı harekatında bulanan Mehmetçiklere destek amaçlı gönderildi. Mahalle meydanında İlçe Müftüsü Seyit Böğet tarafından yapılan dua ile birlikte üzüm kuruları yola çıktı.

           Programdan sonra açıklamalarda bulunan Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, 1071 den beri Anadolu topraklarındaki yaşamımız boyunca içeriden ve dışarıdan birçok hain planlara maruz kaldıklarını, bu planları bozmak, milletimizin ve vatanımızın selameti için bedeller ödediklerini söyledi. Bugün de milletimizin ve vatanımızın selameti için sınır ötesinde operasyon gerçekleştirdiklerini sözlerine ekleyen Kaymakam Bayraktar, bu operasyonun başarıya ulaşması için millet olarak el ele, dimdik bir duruş sergilediklerini bunun en büyük örneklerinin bir tanesinin de Hamzalar Mahallemizde şahit olduklarını belirtti.

           Tarih boşunca Bozkır’ın her zaman vatan ve millet sevdasıyla büyük fedakarlıklar gösterdiğini vurgulayan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı ise, konuşmalarında şu ifadelere yer verdi, “Bozkır’ımızın Selçuklulardan Osmanlılara ve günümüze kadar devleti, vatanı ve milleti uğruna büyük fedakarlıklar göstermiştir. İlçeler arasında sancağa sahip olan tek ilçe olmamız bunun en büyük örneklerindendir. Bunun yanı sıra Çanakkale savaşlarında şehit olan başta 8 yaşındaki Bozkırlı Ömer Oğlu Hüsnü olmak üzere 316 şehidimiz, Bozkır’ımızın vatan, millet ve devlet sevgisinin tapusudur. Geçmişte olduğu gibi bugün de aynı ruhla Bozkır’ımız, devletimizin, Mehmetçiklerimizin yanında olmaya devam ediyor. Bugün burada yola çıkan bölgemize has üzümlerimiz, yaz boyu yoğun bir emekle hasat edilip, alın teriyle kurutulmuştur. Mahalle sakinlerimiz imece usulüyle bunları hazırlayıp sınır ötesinde bizlerin selameti için mücadele eden Mehmetçiklerimize göndermiştir. Bu büyük vatan sevgisinin örneğini gösteren mahalle sakinlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Emeği bulunan mahalle muhtarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bozkır’ımızla, Hamzalar’ımızla gurur duyuyorum” diye konuştu.

           Konuşmaların akabinde Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek sohbet edip mahalle sakinlerinin sorunlarını ve isteklerini dinledi.

üzümhamzalar 1

üzümhamzalar 2

üzümhamzalar 4

Yazdır e-Posta