The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Torku Sarıoğlan Meyve Suyu Fabrikası Üzüm alımına başladı. Başkan Gün, çiftçilerle bir araya geldi.

torku ziy 2

2018 Yılı Üzüm Alımına Başlanıldı

Torku Sarıoğlan Meyve Suyu Fabrikası 2018 yılı üzüm alımına başladı. Fabrikanın alım yapmaya başlamasıyla birlikte Bozkırlı çiftçiler fabrikaya ürünlerini teslim etmek için büyük ilgi göstermeye başladı.

        2018 yılının ilk üzümlerinin alımında çiftçilerle Torku Sarıoğlan Meyve Suyu Fabrikasında bir araya gelen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, çiftçilerin geçen seneye göre daha çok üretim yaptığını ve fabrikaya ürünlerini vermek için büyük ilgi gösterdiklerini söyledi.

        Şu zamana kadar fabrikanın 1600 ton üzüm alımı yaptığını, bu üzümlerin 600 tonunun Bozkır yöresinden karşılandığını sözlerine ekleyen Başkan Gün yapmış olduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Öncelikle üretim yapan, Bozkır’a ciddi sermaye sağlayan çiftçilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Çünkü Bozkır tarımsal üretimle kalkınacaktır. Bu seneki rekoltenin, geçen seneye oranla çok daha seviyede olduğunu görüyoruz. İnşallah gelecek yıllarda da bu rekoltenin artarak devam edeceği kanaatindeyim. Her sene gerek Torku olarak, gerek Büyükşehir Belediyemiz olarak, gerekse Bozkır Belediyemiz olarak çiftçilerimize önemli tarımsal destekler sunuluyor. Bu desteklerin meyvelerini almaya başladığımızı düşünüyorum. Şu zamana kadar Bozkır yöresinden alınan 600 ton üzüm, Bozkır için milattır. Bozkır’ın isminin artık tarımla, üretimle anılacağını ümit ediyorum. Şuanda üzümlerin kilosu 1.80 TL’den alınıyor. Çok iyi bir rakam ve çiftçilerimizin yüzünü bir hayli güldürüyor. Ayrıca bu fabrikanın buraya kazandırılmasıyla birlikte bölgedeki tarımsal üretim canlanıyor. Bu hizmet, Bozkır’ımıza kazandırılmış en büyük hizmettir. Bu hizmeti çiftçilerimize, Bozkır’ımıza kazandıran Sayın Recep Konuk Beye, desteğini hiçbir zaman bizlerden eksik etmeyen Milletvekilimiz Sayın Ziya Altunyaldız Beye, Ak Parti Teşkilatlarımıza ve tüm Torku personellerine teşekkür ediyorum. 2018 üzüm hasadı çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, hayırlı kazançlar diliyorum” diye konuştu. 

torku ziy 1

Yazdır e-Posta