The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Bozkır 2. Etap TOKİ Konutlarında Kura Heyecanı Yaşandı

tokikura

TOKİ Konutlarında Hak Sahipleri Belli Oldu

Bozkır 2. Etap TOKİ Konutlarının kurası noter huzurunda Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk ve Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün’ün katılımlarıyla çekildi. 112 konut ve 3 ticaret merkezli TOKİ konutlarının kuralarını ilk olarak Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk ve Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün çekti. Kura sonuçlarının yayınlanmasının akabinde hak sahipleri kesin olarak belli olacak.

          Kura çekiminden önce konuşan Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, 2. Etap TOKİ konutlarının 2 yıldır üzerinde çalıştıkları bir proje olduğunu ve bugün tamamlanmak üzere olduğunu söyleyerek 2. Etap TOKİ konutlarının hayırlı olmasını diledi. Bozkır’ın şehirleşme anlamında büyük mesafeler aldığını vurgulayan Başkan Gün, “ilçemizdeki konut sorununu en az seviyeye indirmeye başladık. Şehrin nefes almasını sağlamaya başladık. Bugün kurası çekilecek olan 2. Etap TOKİ konutlarının hayırlara vesile olmasını diliyorum. TOKİ konutları, 2 yıldır üzerinde çalıştığımız bir projeydi ve bu projeyi bugün kurası çekilecek seviyeye getirdik. 3. Etap TOKİ Konutlarına talep olursa, işlemlerimizi başlatacağımızı da buradan belirtmek istiyorum. Emeği geçen başta Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız, TOKİ İdaresi Başkanlığımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Hak sahiplerini de tebrik ediyor, konutların yapımı tamamlandıktan sonra da güle güle ikamet etmelerini temenni ediyorum. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yeni imar planıyla Bozkır daha da gelişecek

Yeni imar planının askıya çıktığını ve yakın zamanda uygulamaya konulacağını da sözlerine ekleyen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, “Bozkır, 2014 yılında şehirleşme anlamında geride kalmış bir ilçe konumundaydı ve bugün geldiğimiz noktada ise artık dışarıdan müteahhitler tarafından konut seferberliğine girilmiş bir ilçe konumuna geldik. Şehir artık gelişiyor, büyüyor ve bu büyümeye paralel olarak şehrin merkezini de genişletiyoruz. Bu bağlamda 2. Etap TOKİ konutlarını da şehri tepeden gören bir yere yaptık. Bozkır’ın 30 yılını planladığımız yeni imar planı da yakın zamanda hayata geçecek ve Bozkır, daha da gelişecek. Sanayi alanları, tarım alanları, hayvancılık alanları, eğitim alanları, konut alanları kısaca her bir yapının ayrı bir yeri olacak. Şehir artık daha hızlı büyümeye başlayacak. Bozkır dışından müteahhit firmalar Bozkır’a yatırım yapıyorlar. Ayrıca zaman zaman büyük müteahhit firmaların temsilcileri ilçemiz hakkında bilgi istiyorlar. İlçemiz gelişen yapısıyla ilgileniyorlar. Sanıyorum ki yakın zamanlarda büyük yatırım yapacaklar. Tüm yatırımcı arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açık ve tüm konularda yardımcı olacağımızı bir kez daha belirtiyor, bu vesileyle 2. Etap TOKİ konutlarının tekrardan hayırlı olmasını diliyor, hak sahiplerini de tebrik ediyorum” diye konuştu.

          Bozkır yatırımlarla büyüyor

Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk, Bozkır’ın il merkezine uzak olmasına rağmen büyüme gelişme noktasında yapılan yatırımlarla büyük bir ivme yakaladığını belirterek, “Bozkır’a yapılan tüm yatırımlar, Bozkır’ın gelişmesini ve büyümesini olumlu yönde tetikliyor. Bozkır’a yatırımlar devam ediyor ve bu büyüme daha da devam edeceğe benziyor. Baktığımız zaman merkeze uzak ilçelerin gelişmişlik oranları genel itibariyle durağandır ama Bozkır dinamik bir yapıyla gelişmeye devam ediyor. 2. Etap TOKİ konutları da bunun en büyük örneğidir. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, hak sahiplerini de tebrik ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kura çekimi yapıldı ve 2. Etap TOKİ konutlarında hak sahipleri belli oldu. Kura sonuçları ise resmi olarak TOKİ İdaresi Başkanlığınca yayınlanacak.

 

tokikura1

 

tokikura11

 

 

Yazdır e-Posta