The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Bozkır'da Sema Gösterisi ve Türk Tasavvuf Müziği Konseri

Bozkır’da Sema Zikr-i Şerifi gösterisi, Bozkırlı vatandaşlarla buluştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Türk Tasavvuf Müziği Konseri ve Sema Zikr-i Şerifi Bozkır’da vatandaşlarla buluştu.

Gösteri öncesinde ilçe sakinleriyle birlikte Konya tanıtım filmi izlenildi, akabinde Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in selamlama konuşması sine vizyonda gösterildi.

Programın açış konuşmasını yapan Konya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Selim Yücel Güleç, Sema gösterisini ve Türk tasavvuf müziğini dünyanın hemen hemen her ülkesine götürdüklerini, Konya’da ise bu yıl itibariyle 28 ilçeye götürdüklerini söyleyerek, Konya ilçelerinde bu programların düzenlenmesinde fikir sahibi olan Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün’e teşekkür etti. Başkan Yücel, “Belediye Başkanımız İbrahim Gün, bizlere ilçelerde neden sema gösterisi düzenlemiyorsunuz diye sorduğunda bunun bir eksiklik olduğunu düşündük ve hızlı bir şekilde organizasyonumuzu sağlayarak 28 ilçemizde sema gösterini ve Türk tasavvuf müziğini ilçelerimizle buluşturduk. Önümüzdeki yıllarda belirli aralıklarla ilçelerimize gelmeye devam edeceğiz” dedi.

Sema gösterisi ve Türk tasavvuf müziği konserine gösterilen ilgiden dolayı izleyicilere teşekkür eden Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, yıl içerisinde Mevlana haftasında düzenlenen programlara ilçelerden katılım sınırlı sayıda gerçekleşiyordu. Bugün sema gösterisini ve Türk tasavvuf müziği konserini vatandaşlarımızla buluşturmaktan büyük mutluluk duyduk” dedi.

16 Nisanda gerçekleşecek olan referandumun ülkemiz için büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Başkan Gün, 16 Nisan akşamında Bozkır’ın tarih yazacağına inancının tam olduğunu söyleyerek hedeflerinin Konya’da birinci olmak olduğunu belirtti.

semagosterisi 4 Kopyala

semagosterisi 5 Kopyala

semagosterisi 1 Kopyala

semagosterisi 2 Kopyala

semagosterisi 3 Kopyala

 

Yazdır e-Posta