The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Bozkır Yaylalarıyla Dikkat Çekiyor

 

Bozkır Yaylalarıyla Dikkat Çekiyor

       Yayla turizmine elverişli alanlara sahip olan Bozkır, bu yıl da Konya’da yayla turizminin en yoğun yaşanacağı alanlardan biri olacak. Bozkır’ın birçok yaylasında doğal su kaynaklarının bulunmasının yanında, krater göllerin de olduğu yaylalar, özellikle yerli turistler ve yörükler tarafından tercih ediliyor. Çağlayan yayla yolunun asfaltlanarak standartlarının yükseltilmesiyle birlikte Bozkır ve yaylaları arasındaki ulaşım daha konforlu hale geldi. Yörüklerin sıklıkla kullandığı bu yol ile birlikte Yörükler diyarı Bozkır, yaylalarıyla birlikte eski ihtişamına kavuşmaya başladı.

         Bozkır denilince akla ilk olarak kurak ve karasal iklimin sert göründüğü bir ilçenin geldiğini söyleyen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, ilçenin isminin aksine Bozkır’ın %68’inin ormanlarla kaplı, yeşil yaylalarının olduğu, su kaynaklarının bol bulunduğu bir ilçe olduğunu söyledi. Bozkır’ın, geçtiğimiz yıl Konya’da yayla turizminin en yoğun yaşandığı yerlerden biri olduğunu da söyleyen Başkan Gün, Bozkır yaylalarının bu yıl da özellikle yerli turistlerin en uğrak yerlerinden biri olacağını belirtti. Başkan Gün ayrıca Bozkır ile yaylalarının arasındaki yollarda asfalt çalıymalarının bittiğini de belirterek, bu yaylalara ulaşımın daha kolay ve daha konforlu olduğunu da vurguladı. Başkan Gün, Çağlayan yayla yolunun asfaltlanmasında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek olmak üzere tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti. 

bozkır yaylaları 2 Kopyala

bozkır yaylaları 3 Kopyala

bozkır yaylaları 1 Kopyala

Yazdır e-Posta