The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Kaymakam ve Başkandan adli ziyaret

Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk ve Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Bozkır’a yeni atanan hakim ve savcıları ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.
Hakim ve savcıları ziyaret eden Kaymakam Öztürk ve Başkan Gün, birlik içerisinde, aynı sevgi dilini konuşarak ilçeye hizmet vermenin önemine değinerek, Bozkır’a yeni atanan hakim ve savcılara hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk, kısa süre önce Bozkır’a atandığını belirterek, önümüzdeki hizmet yılı içerisinde Bozkır’ın daha iyi yerlere gelmesi için önemli hizmetlere imza atacaklarını ve Kaymakamlık makamının bu doğrultuda hizmete ara vermeden hızlı bir şekilde başladığını belirtti.
Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, hakim ve savcılara ilçeyi kısaca tanıtarak Bozkır’ı geçmişi kadar görkemli bir ilçe yapacaklarının altını çizdi. Bozkır’ın tarih sahnesinde asırlardır var olduğunun altını çizen Başkan Gün, sözlerinde şu ifadelere yer verdi, “Bozkır, tarih sahnesinde Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte 4 dönemde var olmuş tarihi bir ilçedir. İlçeye ilk yerleşenlerin İsaura medeniyeti olduğunu tarihi kaynaklardan biliyoruz. İlçe merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Zengibar kalesi, bu medeniyetten kalmış önemli bir tarihi mirastır. M.Ö. 2000’li yıllarda Roma döneminde yaşamış bu medeniyete ait kalıntılar hala gün yüzünde bulunuyor. Hatta Roma İmparatoru Hadriyanus’un şehri ziyareti anısına yapılmış zafer takı bulunmaktadır ve bu yapı da günümüzde hala ayaktadır. Selçuklular döneminden kalma tarihi taş köprümüz, ilçemizin ortasından geçen çarşamba çayı üzerinde geçtiğimiz yaz yaptığımız restorasyonla birlikte tüm ihtişamıyla ayakta duruyor. Asırlardır cihana adaletle hükmetmiş Osmanlılar döneminden kalma birçok yapılarımız bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi 1870 yılında Bozkır’a Sultan Abdülmecit zamanında verilmiş Bozkır Sancağıdır. Sancağımızın aslı Koyunoğlu Müzesinde sergilenmektedir. Yine aynı tarihte yapılmış tarihi ilk belediye binamız, geçtiğimiz yaz yapmış olduğumuz restorasyonla yeniden görkemli hale geldi ve tüm ihtişamıyla ayakta duruyor. Zengibar kalesi için ise Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile birlikte görüşmelerimiz sürüyor. Buradaki tarihi miras için bir miktar ödenek Konya Milletvekilimiz Sayın Ziya Altunyaldız’ın destekleriyle sağlandı. İnşallah burayı da yakın zamanda Konya Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte turizme kazandıracağız ve hem Konya’mıza hem ülkemize hem de tarihe önemli katkıda bulunacağız” dedi.
İlçenin sosyal alan dokusunun her geçen yıl daha da arttığını belirten Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, 3 hizmet yılı içerisinde Bozkır’a bu anlamda çok büyük yatırımların yapıldığına dikkat çekti. Başkan Gün konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, “İlçemiz sosyal alan bakımından kısır bir yapıya sahipti. Geçtiğimiz 3 hizmet yılı içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalarla hem sosyal anlamda hem de kültürel anlamda önemli mesafeler aldık. Şehir konağımız, KOMEK, Gençlik Merkezi, Sentetik çim sahalar, yürüyüş yolu, park alanları, tarihi belediye binamızın restorasyonu gibi yatırımları ilçemize kazandırarak ilçemizdeki sosyal alanların sayısını çoğalttık. Önümüzdeki hizmet yılları içerisinde ilçemize daha fazla yatırım kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün konuşmalarının ardından ilçeye yeni atanan hakim ve savcılara Bozkır’ın kültürel değerlerinin yansıtıldığı tabak hediye etti.

adliziy 1

adliziy 2

adliziy 3

adliziy 5

Yazdır e-Posta